środa, 30 stycznia 2013

Kocie Uszy

Jeśli jesteś fanem kocich uszek, to spełniły się Twoje marzenia. Japońska firma "Neurowear" zajmująca się tworzeniem gadżetów działających na podstawie odczytów fal mózgowych przedstawiła zaledwie niecałe dwa lata temu nowy projekt podczas targów w mangowej mekce Shibuyi - kocie uszka reagujące na Twój nastrój! Twórcy tak opisywali swoje dzieło:
"Ludzie myślą, że nasze ciała mają swoje ograniczenia, jednak wyobraź sobie jakbyś posiadał organ, który tak naprawdę nie istnieje, i jak mógłbyś go kontrolować? Stworzyliśmy nowy ludzki organ w oparciu o czytnik fal mózgowych.
Nasze kocie uszka poruszają się automatycznie odczytując fale mózgowe i wyrażając twój stan emocjonalny zanim w ogóle coś powiesz!
Załóż nasze kocie uszka, i jeżeli jesteś skoncentrowany uszka podniosą się do góry. Jeżeli zaś jesteś spokojny i zrelaksowany uszka oklapną.
Jeżeli jesteś skoncentrowany i spokojny jednocześnie twoje nowe uszka powstaną i zaczną się aktywnie poruszać. (...)
Co nas czeka, gdy ludzie ukażą swoje emocje, nawet wtedy kiedy nie zamierzają? Czy będzie to interesujące? Wstydliwe? Straszne?
Na początku być może poczujecie się dziwnie, jednak szybko nauczycie się panować nad swoimi nowymi uszami ożywając fal mózgowych. Teraz, kocie uszka staną się częścią twojego ciała!"
Twórcy uspokajają masę podekscytowanych fanów Catgirl - produkt jest jeszcze prototypem. Nie przeszkadzało to jednak firmie w stworzeniu reklamy oraz rozdaniu uszek do pierwszych testów. Jak widać na filmiku z targów, kocie uszka posiadają na opasce urządzenie (prawdopodobnie wspomagające czytnik naszych nastrojów), które jak widać w reklamie jest niewidoczne. Być może twórcy przed wypuszczeniem swoich rewolucyjnych kocich uszek zmniejszą przeszkadzającą, wystającą część do minimalnych rozmiarów nadając swojemu produktowi bardziej realny wygląd.


Filmik nr 1. 

 Filmik nr 2. 


Chcielibyście je mieć czy też nie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz