środa, 30 stycznia 2013

Zrób to sam cz. 1


Ten jak i wiele kolejnych artykułów jest kierowany do ludzi kreatywnych którzy lubią majsterkować i bawić się w tworzenie nowych rzeczy. 

1.  Sercowa zakładka


Rzeczy, które potrzebujesz:
stare jeansy, klej do tkanin, marker, kartka papieru, nożyczki, igła, nitka.
Zakładka serce krok 1
a)
Użyj skrawków ze starych jeansów , które skracałaś lub obcinałaś na krótkie. Nikt nie każe przecież ciąć dobrych spodni.
 
 
 
b)
Na kartce papieru narysuj dowolnej wielkości serduszko. Nie za duże jednak, w końcu to ma być zakładka do książki, a nie pocztówka. Ta zakładka jest przeznaczona do założenia na brzegi kartek. Weź to pod uwagę. Wytnij narysowane serce.
 
c)
Następnie używając zrobionego szablonu z papieru wytnij z materiału cztery takie same serduszka.
Zakładka serce krok 4
d)
Sklej dwa serduszka ze sobą ich lewymi stronami. Potem sklej kolejne dwa. Pozostaw do wyschnięcia.
Zakładka serce krok 5
 
 
e)
Gotowe serduszka złóż ze sobą i zszyj je, ale tylko w dolnej części.  Przebij igłę w miejscu pokazanym na zdjęciu i prowadź ją przez dolną część serduszka, pozostawiając górną niezszytą.
 
 
f)
Gotową zakładkę będzie można założyć na róg kartki, lub kilku2. Lampa z kaset 

 Jak pozbyć się rupieci i zrobić prezent? Zbudować z nich lampę. Musimy tylko mieć liczbę kaset pozwalającą na zbudowanie z nich kwadratowej osłony, kolorową taśmę samoprzylepną i najprostszą lampkę za kilka złotych. Wstawiamy ją do środka, wokół budujemy ścianki, zlepiamy od wewnątrz taśmą i voila.


3. Ulepszenie jeansów 4. Lampion z balona

 
balona nie trzeba niczym smarować. rozpuszczasz wosk w garnku. nie martw się temperaturą... od tego balon nie pęknie...ale pęknie od różnicy ciśnień... dlatego nie maczaj w nim nadmuchanego balona - tylko wypełnionego wodą, dodatkowo jeśli będzie to zimna woda - wosk będzie szybciej zastygał. odczekaj chwilę, spuść wodę z balona i masz gotowy lampion.Po nałożeniu jednej warstwy wosku przymocować: ziarenka kawy, ozdobne liście, guziki czy co tam chcecie i zamoczyć ponownie w gorącym wosku. 


5. Pierścionek serce 


Miłej zabawy :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz